Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

کمپانی‌ «نیکولا موتورز» از تسلا شکایت کرد

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
94 views
بدون نظر

کمپانی خودروسازی «نیکولا موتورز» به تازگی از شرکت تسلا شکایت کرده و درخواست غرامت ۲ میلیارد دلاری از این شرکت را مطرح کرده است. این شکایت به دلیل استفاده از طرح‌های پتنت ( حقوق انحصاری ثبت شده ) شرکت نیکولا موتورز در طراحی و ساخت خودروی Tesla Semi مطرح شده است. در تصویر پایین شباهت طراحی خودروی شرکت تسلا با پتنت کمپانی نیکولا موتورز را مشاهده می‌کنید.

در این شکایت ادعا شده که خودروی Tesla Semi از ۳ شاخصه طراحی که ابتدا در سال ۲۰۱۶ در پتنت ثبت شده توسط نیکولا موتورز دیده شده بود، به طور غیرقانونی استفاده کرده و این در حالی است که کمپانی تسلا خودروی الکتریکی Tesla Semi را سال ۲۰۱۷ معرفی کرده است. در بخش اول این شکایت ابتدا به نمای جلویی این خودرو که خمیده طراحی شده اشاره شده است. البته این نوع طراحی در بسیاری از ماشین‌های سنگین‌ امروزی هم دیده می‌شود و طرح این مسئله در شکایت خیلی منطقی به‌نظر نمی‌رسد.

در بخش بعدی شکایت هم به شیشه جلویی خودروی Semi اشاره شده که نیکولاموتورز ادعا می‌کند این سبک طراحی ابتدا در پتنت ثبت شده‌ی شرکت در سال ۲۰۱۶ وجود داشته و انحصارا به این کمپانی تعلق دارد. آخرین دلیل شکایت نیکولاموتورز هم به طراحی درب این خودرو برمی‌گردد که این کمپانی معتقد است تسلا این نوع طراحی درب خودروی semi را کاملا از پتنت سال ۲۰۱۶ نیکولاموتورز تقلید کرده است.

حال نیکولا موتورز ادعا می‌کند کمپانی تسلا این ۳ ویژگی اشاره شده را بدون اجازه در خودروی جدید خود به‌کار گرفته و این مسئله خسارت تقریبی ۲ میلیارد دلاری را برای این شرکت به‌همراه داشته است. از این رو در طرح شکایت خود درخواست دریافت ۲ میلیارد دلار غرامت از کمپانی تسلا را مطرح کرده است. حال باید منتظر بمانیم تا ببینیم دادگاه در مورد این پرونده چه حکمی را صادر می‌کند.

مرتبط: 

ایلان ماسک : افراط در اتوماسیون و توسعه روباتیک تسلا اشتباه بود

گزارش فروش تسلا در سه ماهه اول سال ۲۰۱۸

آی‌تی‌ایران

لینک کوتاه مطلب

http://pouyamatlab.ir/?p=150

برچسب ها

مطالب مشابه